Armağan Portakal

1992 yılında halkla ilişkiler elemanı olarak başladığı Pınar gıda grubundan ürün yöneticisi olarak mezun oldu. Tukaş’ın ilk pazarlama müdürü olarak, ekibiyle sistem kurdu. Abalıoğlu gıda ve yem sektöründe pazarlama direktörü iken 2005 yılında istifa ederek kurumsal sistem dışına çıktı.

Bir yıl sonra eşi Fatih Portakal ile birlikte İstanbul’a taşınmaya karar verdiler. Serbest çalışmaya başladı. Reklam veren konumundan hizmet veren tarafına geçince hayatında önemli tecrübeler elde etti.

“Pazarlama Yol Arkadaşlığı” olarak tanımladığı çalışma sistemini kurdu, artık işini sevmenin ötesinde sevdiği işi yapıyor. Galatasaray üniv. ve TÜAD ortak programı Pazarlama Araştırmaları Sertifikasına sahip.

Fotoğraf çekiyor, rüzgar sörfü öğreniyor ve öğretiyor, yazılar yazıyor, sergi açıyor. Türkiye Gezginler Kulübü üyesi. Tesadüf isminde kitap yayınladı. Hayatta ilham aldığı insanlar var ve “ilham alıyorsam, ilham vermeliyim ki bu zincir tamamlansın” diye düşünüyor. Paylaşmak için mutlaka mükemmel olmayı beklemiyor. Her gün bir tutam alın teri ve emek kemikleri güçlendirir, insanı dik tutar diyor.

Armağanın Penceresi olarak iki fotoğraf sergisi açtı. Aynı isimle facebook sayfasını yönetiyor. Gezilerinin notları ve fotoğraflarını aktarmanın yanında her gün bir fotoğraf koyuyor ‘hikaye senin’ diyerek izleyenlerin kendi hikayelerini yazmalarına olanak sağlıyor.

Digital Martı Dergisi, Gastronomi dergilerinde yazıları yayınlandı. Sosyal sorumluluğa hizmet eden İmza:Karın ve İmza:Ben kitaplarında yer aldı.

Ayrıca, Türgök, Sevgi Mağazası, Greenpeace, desteklediği sosyal projeler.

Profesyonel koçluk sertifikasını aldı. Yaşamında boyutları ne olursa olsun bir “değişim” yaratmak isterken, yanında bir Yol Arkadaşı olsun diyen kişilere, profesyonel koçluk hizmeti verecek.

Eşi Fatih Portakal ile çocukları yok ama hayatlarını kendileri ve çevreleri için faydalı olacak etkinliklerle dolduruyorlar.