Arzu Savaş

25.08.1968 İstanbul doğumludur. Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olduktan sonra aynı üniversitede yüksek lisansını tamamladı. Bilgisayar ve turizm sektörlerinde uzun yıllar çalıştı.

Öğrenci koçluğu, yaşam koçluğu ve NLP eğitimleri aldı.

Profesyonel olarak öğrenci koçluğu yapmaya başladığında hayatına Zihin Haritaları girdi. Zihin Haritaları, hızlı okuma ve hafıza teknikleri eğitimlerini tamamladı. Uluslararası Sertifikalı Zihin Haritaları eğitmenidir. Bireysel veya toplu olarak öğrenciler ve yetişkinler ile çalışmakta, özel atölyeler, kurumlar, şirketler ve üniversitelerde Zihin Haritaları eğitimi vermekte, Zihin Haritaları ile danışmanlık ve koçluk yapmaktadır.

Arzu Savaş, Türkiye’de ilk ve tek yazarlara özgü zihin haritası eğitimi düzenleyen kişi olarak,zihin haritalarının gücünü yazma süreci ile birleştirip yazarların yazma sürecini kolaylaştırmak amacıyla “Renkli Yazmak” isimli projeyi oluşturdu. Bu kapsamda da yazmak isteyen ama nereden başlayacağını bilemeyen ya da yazarken tıkanıklık yaşayan, sıkışan, dağılan, toparlanmaya ihtiyacı olan yazarlara “Renkli Yazmak” eğitimleri düzenliyor, bireysel danışmanlıklar veriyor.

Öğrenmenin sonu ve yaşı yoktur diyerek kendini, her insanın içinde büyük bir potansiyel olduğunu bilen, bu potansiyeli görebilen, insanları kalbiyle dinleyen biri olarak tanımlamaktadır…

Arzu Savaş evlidir ve bir oğlu vardır.