Aylin GERON

1974 yılında İstanbulda doğan Aylin GERON 1996 yılında Boğaziçi Üniversitesi Batı Dilleri ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu.
1997 yılında Mimar Sinan Üniversitesinin açmış olduğu Pedagojik Formasyon programını tamamlayarak İngilizce öğretmeni olarak özel bir kurumda çalışmaya başladı.
2010 yılında Sabancı Üniversitesinin SLTEP- Öğretmen Mentörlüğü programını aldı.
2013 ve 2014 yıllarında Harvard Üniversitesinden Making Thinking Visible eğitimleri aldı. Düşünceyi görünür kılabilmek için sorgulama teknikleri üzerinde çalıştı.
Koçlukla tanışması 2014 yılında oldu. Holistik diğer bir deyişle ruh beden zihin üçlemesinin bütünleyici etkilerine ilgi duydu. Farkındalık okulu olan “YOUniversity” programını 4 dönemde tamamladıktan sonra 2016-2017  döneminde ‘advanced’ programa katıldı.
11 yıldır ağırlıklı olarak 8. Sınıf öğrencileriyle çalışmaktadır.
2 ergen annesi olması ve öğretmenlik mesleği sebebiyle sürekli ergenlerle içiçe olması ergenleri anlama, alan açma, ve farkındalıklarını geliştirme  arzusunu doğurdu.
2016 yılında Elgiz Henden’den Öğretmenler için Koçluk Becerileri eğitimini aldı. Koçluğun ergenlere ve akademik performansa yönelik etkilerini keşfetmesi sayesinde kendi ifadesiyle ‘tutkusunu’ buldu. Ardından İz Koçluk’tan Eğitim ve Öğrenci Koçluğu eğitimini aldı.
Davranışsal ve bilişsel yaklaşımları harmanlayarak çalışmalarına ergen ve akademik koç olarak devam etmektedir.
Öğrenmenin sınırı olmadığına inanan Aylin Geron aynı zamanda hayat ve ergenler ile ilgili yazılar yazan bir blogger.