Berna Gürdal Dayı

Ortaokul ve liseyi İzmir’de Türk Koleji’nde, lisans eğitimini de Ege Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünde tamamladı.
Mezuniyet sonrası iş hayatına dahil olabilmek adına daha farklı bir eğitim alması gerektiğini düşünerek Galatasaray Üniversitesi’ndeki Pazarlama Lojistik Yüksek Lisans programına başvurdu ve kabul edildi.

Yüksek lisans yaparken de Lojistik alanında çalışmaya başladı. Toplamda 10 sene 3 şirket özelinde bu sektörde çalıştı.
İnsana, araştırmaya ve eğitime olan merakı, yapmak istediklerini mevcut iş hayatında gerçekleştiremeyeceğini görmesi; kurumsal hayatına 2013 yılında son vermesini sağladı.

Eğitim, gençler ve öğrenme süreçlerinin de içinde olacağı yeni bir sistem kurması gerektiğine inandı.
2014 yılının Ocak ayında Eğitim ve Öğrenci Koçluğu, Mart ayında da Anne Baba Koçluğu eğitimlerini Elgiz Henden’den aldı.
Bu iki eğitimin ardından koçluğun esasını da öğrenebilmek adına 2014 Nisan – Temmuz ayları arasında CTI (The Coaches Training Institude) koçluk eğitimini tamamladı ve Co-Active Koç olarak çalışmaya başladı.
Eğitim ve koçluk projelerinden bağımsız çok keyif alarak yaptığı diğer bir iş ise yetişkinlere yönelik İngilizce Dil Koçluğu. Çoğunlukla konuşma pratiğini arttırmak için kişiye özel tasarladığı dersleri ihtiyaca göre şekillendiriyor.
İngilizce ile bir türlü barışamamış, “gramerim var ama konuşamıyorum” diyen kişilerin bu yargıdan kurtulmalarında gereken rolü severek üstleniyor.
Bunun yanı sıra yurtdışında üniversiteye gitmeye hazırlanan öğrencilere de IELTS’e yönelik ders hazırlayıp, yardımcı oluyor.

Çocuklara ve gençlere olan inancı sonsuz, onlarla birlikte çalışmayı her zaman heyecan verici ve yaratıcı buluyor.