Berrin Baş

Pozitif Psikoloji temelli yaklaşım ile bireylerin ve organizasyonların esenliği (well-being) üzerinde çalışan Berrin için pozitif bir değişim yaratma sürecine katkı sağlamak anlam ve mutluluk kaynağı. Hem bireylerle hem de şirketlerle çalışan Berrin, pozitif psikoloji ve koçluk şapkalarını bu doğrultuda aktif bir şekilde kullanıyor.
Berrin, koçluk ilişkisini, daha mutlu, tatmin ve anlamlı bir hayat için kişilerin, grupların, organizasyonların kendini keşif, farkındalık ve gelişim yolculuğuna eşlik eden ve bunu destekleyen bir ilişki olarak görüyor. Koçluk ilişkisinin değerlerimizi, güçlü yönlerimizi keşfetmemize, bu doğrultuda seçimler yapmamıza ve içimizdeki en iyi’yi ortaya çıkarmamıza hizmet ettiğini düşünüyor.
Bireysel ve kurumsal koçluğun yanı sıra Pozitif Liderlik, Öğretmenler ve Anne-Babalar için Pozitif Eğitim, Pozitif Psikoloji Master Class eğitimleri veriyor ve bu alanlarda seminerler düzenliyor.
Sabancı Üniversitesi’nde Ekonomi bölümünü bitiren Berrin, University of East London’da Uygulamalı Pozitif Psikoloji alanında master (MAPP) yaptı. Londra’da bu master programının yanı sıra CTI Co-Active Coach Training Program’ını bitirdi. CTI ile ayrıca koçluk sertifikasyon eğitim sürecini (CPCC) ve International Coach Federation ile sertifikasyon (ACC) sürecini tamamladı.
Londra’da ek olarak psychosynthesis fundamentals, mindfulness, psychology & spirituality de dahil olmak üzere psikoloji ve kişisel gelişim alanlarında birçok eğitim ve atölyeye katıldı.
ENPP (European Network of Positive Psychology), EMCC (European Mentoring and Coaching Council) ve ICF (International Coach Federation) üyesi olan Berrin, aynı zamanda, Uluslararası Pozitif Eğitim Ağı’nın (http://www.ipositive-education.net) Türkiye Temsilcisi olarak eğitim alanında pozitif psikoloji yaklaşımının ve uygulamalarının teşvik edilmesi konusunda çalışıyor.