• 0(216) 545 01 54 / 0(543) 224 57 25

MESLEK SEÇİM DANIŞMANLIĞI

CAREER SELECTION COUNSELING

MESLEK SEÇİM DANIŞMANLIĞI NEDİR?

Kendim için hangi mesleği iyi olduğunu nasıl bileceğim?

Meslek seçimi; yaşam boyu verilen önemli kararı ilk karardır. Meslek seçimi ile hayatınızın geri kalanını hangi işi yaparak, nerede ve nasıl yaşamak istediğinize karar verirsiniz. Mesleki seçim danışmanlığında, ilgi alanlarınızı fark edersiniz bu ilgi alanlarıyla uyumlu olabilecek karakteristik yapılar ve meslekler incelenir ve karar verme süreciniz planlanır.

Meslek seçim danışmanlığında uluslararası geçerliliği olan 4 test kullanılırken, 4 görüşme yapılır ve 2 koçluk aracı kullanılarak sizin için önemli olan meslek kararınızı vermeniz desteklenir. Sizin için uygun meslek seçimi, doyum sağlayacağınız bir işi yaparken yaşam kalitenizi de arttıracak bir seçimdir.

Meslek seçim danışmanlığı kimler içindir?

Meslek seçim danışmanlığı almanın en doğru zamanı ne zamandır

Bu soru pek çok aile ve gencin sorduğu, meslek kararı vermeye çalışan herkesin en önemli sorusudur. Ne gençler ne de aileler geç kalmış olmak istemez. Meslek seçim Danışmanlığında en ideal zaman 9 sınıf sonu, 10 sınıf başıdır.

Meslek seçim danışmanlığının faydası nedir?
  • İlgi ve becerilerime uygun bir meslek seçmek
  • Daha güvenle geleceğe hazırlanmak
  • Okulda dahil olacağınız programı belirlemek
  • Hangi derslere ne kadar ağırlık vereceğini belirlemek
  • Daha net bir gelecek planı yapmak
  • Geleceğe giden planda stratejiler geliştirmek

Meslek seçim danışmanlığının süresi/ süreci nasıldır?

Meslek seçim danışmanlığı her biri 1 saat süren 4 görüşmeden oluşur. Görüşmeler sadece öğrenci ile online olarak gerçekleştirilir. Görüşme gün ve saatleri danışman ve öğrenci tarafından belirlenir.

Servislerimizi daha iyi sunabilmek için tanımlama bilgisi (cookie) kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek Gizlilik Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.