• 0(216) 545 01 54 / 0(543) 224 57 25

Jodi Sleeper-Triplett

JST Coaching’in amacı, dünyanın heryanındaki gençlerin ihtiyaçlarına cevap verecek araçlara sahip nitelikli koçların eğitilmesidir. Kişisel ve profesyonel koçluk hizmetleri yanında sunduğu eğitim programlarıyla da kendine saygın bir yer edinmiş olan JST Coaching, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB) konusunda çocuklara ve gençlere yönelik çalışmalarıyla öne çıkmaktadır. JST Coaching kurucusu Jodi Sleeper-Triplett dünyanın ilk DEHB tanısı konulmuş çocuk ve gençlerine yönelik Koçluk Eğitimi Programını geliştirmiştir. Uluslarası Koçluk Federasyonu (ICF) tarafından onaylanmış olan bu Eğitim Programı Türkiye’de yalnız İz Koçluk tarafından sunulmaktadır. Jodi Sleeper-Triplett ve çalışma arkadaşları DEHB yanında öğrenme güçlüğü çeken gençlerle de çalışmaktadır. JST Coaching ile İz Koçluk işte tam da bu noktada birbirlerini desteklemektedir.

Eğitim.etkili beceriler, tutku ve deneyimleriyle biraraya gelen İz Koçluk ve JST Coaching DEHB tanısı konmuş genç danışanlarının başarılı olmalarını sağlayacak yapı ve stratejileri geliştirirken bir yandan da yaratıcı ve özgüven sahibi bireyler olma yollarını açmaktadır.

Uluslarası Koçluk Federasyonu (ICF) tarafından onaylanmış DEHB tanısı konulmuş çocuk ve gençlere yönelik Koçluk Eğitimi Programı, Türkçe dilinde sadece İz Koçluk vermeye izinlidir. Bakınız: https://www.jstcoaching.com/

Jodi Sleeper-Triplett kimdir?
Onaylı Usta Koç (MCC) ve Onaylı Usta DEHB Koçu (SCAC) olan Jodi Sleeper-Triplett, DEHB’li gençlere yönelik koçluk hareketinin kurucusudur. Yaklaşık 35 yıldır DEHB’li gençlerle çalışmaktadır. DEHB Koçluğunun Geliştirilmesi Enstitüsü kurucularından ve The Edge Foundation koçluk eğitimi yöneticisi olan Sleeper-Triplett pek çok meslektaşı tarafından DEHB’li gençlere yönelik koçluk konusunda en önemli uzman sayılmaktadır.

Jodi DEHB’li gençlere yönelik koçluk eğitimi veren ilk kuruluş olan JST Coaching başkanıdır. Empowering Youth With ADHD adını taşıyan ilk kitabı son derece dikkat çekici tepkiler almış bulunmaktadır.

Jodi Sleeper-Triplett koçluk eğitimini Coaches Training Institute, Success Unlimited Network ve The American Coaching Association bünyesinde tamamlamıştır. Jodi Sleeper-Triplett University of Massachusetts (Amherst) BDIC programını toplum hizmetleri / Akıl Sağlığı konusunda tamamlayıp mezun olan ilk kişidir. Uzun zamandır ülke çapında olduğu kadar bölgesel ve yerel çapta da CHADD bünyesinde gönüllü çalışmaktadır.