• 0(216) 545 01 54 / 0(543) 224 57 25

Jodi Sleeper-Triplett

MCC, SCAC, BCC

JST Coaching & Training’in Kurucusu ve CEO’su Jodi Sleeper-Triplett, koçluk kariyerine oğlunun ilkokulunda gönüllü olarak çalışarak başlamıştır. Jodi, Anlayışlı ve sevgi dolu olan “Zor” ve “Farklı” çocukların başarılı olmaları için sadece cesaretlendirilmeye ve sabra ihtiyaçları olduğunu bildiği için onlarla çalışmayı istedi. Bu bakış açısıyla, binlerce koç ve eğitimci tarafından kullanılan JST Koçluk Modelini geliştirdi.

Jodi, öğrenci ve DEHB/Yönetici Fonksiyon koçluğunda dünyaca ünlü bir uzmandır ve gençlere koçluk yapmanın gerçekçi olmadığı düşünülen bir zamanda öğrenciler için Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Koçluğu hareketinin öncüsüdür. Jodi, şu anda dünya çapında İngilizce, İspanyolca ve Türkçe olarak sunulan DEHB, yönetici fonksiyon ve öğrenme zorlukları olan öğrencilere koçluk odaklı Uluslararası Koçluk Federasyonu tarafından akredite  ilk koçluk eğitimini geliştirmiştir. The Institute for the Advancement of ADHD Coaching kurucu ortağı ve Edge Foundation’ın dönüm noktası olan 2 yıllık koçluk araştırma çalışmasında kullanılan koçluk modelinin geliştiricisi olan Jodi, birçok meslektaşı tarafından öğrenci alanında en önde gelen oçluk otoritesi olarak görülmektedir. JST koçluk modeli,  araştırmacılar ve akademisyenler tarafından öğrencilere koçluk yapmak için etkin bir model olarak gösterilmektedir.

İlk kitabı,  Empowering Youth with DEHB: Your Guide to Coaching Adolescents and Young Adults for Coaches, Velis and Professionals  için koçlara, ebeveynlere ve profesyonellere koçluk yoluyla DEHB’li öğrencilerin hayatlarını iyileştirmeleri için yeni ve güçlü bir rehber sunmaktadır.  Kitabı 2013 yılında “DEHB’li Hayatın Üstesinden Gelmek“ adıyla e-kitap olarak Türkçeye çevrilmiştir. Sleeper-Triplett, “Bu bir ‘bütün çocuk’ yaklaşımıdır” diyor. “İster bir koç ister bir ebeveyn veya bir profesyonel olsun, insanların işe yarayan teknikleri öğrenmeleri için artan bir istekleri olduğunu ve  koçluğun DEHB müdahale sürecinin eksik halkası” olduğunu vurgulamaktadır.

Jodi, (MCC) Usta Sertifikalı Koç (ICF), Kıdemli Sertifikalı DEHB Koçu (IAAC) ve Kurul Sertifikalı Koçtur (CCE-Global).

Jodi, Massachusetts Üniversitesi, Amherst’teki BDIC Programından ruh sağlığı alanında lisans derecesi ile birincilikle mezun olmuştur. Öğrenci ve DEHB koçluğu konusunda aranan bir konuşmacı, 2017 ADHD Koçları Organizasyon Kurucu Ödülü, 2016 CHADD Onur Listesi Ödülü, ACTO, ADDA, AHEAD, APSARD, CHADD ve Uluslararası Koçluk Federasyonu üyesidir. Jodi, uzmanlığını, başkanı olarak görev yaptığı Koçluk Eğitim Kuruluşları Birliği (ACTO) dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki koçlara ve kuruluşlara aktarmaktadır.  Jodi’nin liderliğinde ACTO koçluk eğitimi ve mesleğinde çeşitliliği, eşitliği, katılımı ve aidiyeti geliştirmek ve ilerletmeye koç eğitiminde mükemmelliği teşvik etmeye devam etmektedir.

Servislerimizi daha iyi sunabilmek için tanımlama bilgisi (cookie) kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek Gizlilik Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.