• 0(216) 545 01 54 / 0(543) 224 57 25

Sizden Gelenler

” Oğlumun sınav kaygısının azalması amacıyla İz Koçluk ile iletişime geçtik. Koçluk sürecinde kaygı sorunu ortadan kalktığı gibi oğlumda çok büyük farkındalıkta oluştu.

Her görüşmeden sonra oğlumun geliştiğini görmek mutluluk verici.

Yalnızca sınav kaygısı değil çok yönlü bir gelişim sağlandı. Hala devam ediyoruz.

Oğlumun içindeki cevheri açığa çıkardığınız, kendini tanımasını sağladığınız ve oğlumun gelişimine katkıda bulunduğunuz için çok teşekkür ediyorum. “

Meryem Fındık Çelik, İletişim Stratejisti & Yalın Kaizen Yönetim Danışmanı & Yazar

Seanslar oldukça başarılı geçti. Bu süreçte bana çok destek olundu gerçekten çok teşekkür ederim. Hedefimden hiç şaşmayıp düzgünce ilerlemeyi sağladık bunun için çok mutluyum. Her şeyden çok bana iyi hissettirdiniz ve motivasyonumu sağladınız. Doğru bir takibe ihtiyacım vardı ve kaygılarımı tamamen yendim sayenizde. Özellikle Betül’le aşama aşama takip edip “en doğruyu nasıl yaparım” sözcüğünün en iyi cevabını buldum diyebilirim. Bana cevaplarımın kendi içimde olduğunu gösterdi. Ve sonuna kadar beni destekledi iyi günümde ve kötü günümde… Doğru yolu bulmamı çok güzel sağladı ve gösterdi.. Başta Betül hocam olmak üzere tüm İz Koçluk ailesine çok teşekkürler… İyi Ki Varsınız. İyi ki sizi tanıdım. Sayenizde daha başarılı bir sınav olacak.- Çok teşekkür ederim.

Belis, 12 sınıf Öğrencisi -2022

Bir türlü kimyadan iyi not alamıyordum. Yıl sonu sınavlarına az kalmıştı ve ben bütünlemeye kalmadan geçmek istiyordum. Ne yaparsam yapayım sanki kimyadan kalacak gibi hissediyordum. Koçumla tanışında yaptığımız çalışmalar sonunda kimya en kolay dermiş gibi gelmeye başladı. Yıl sonu kimya sınavından 75 aldım ve karneme zayıf gelmedi. Başarmayacağımı düşünüyordum ama koçumla başardım. Sonsuz teşekkürler sevgili koçum.

E.Işık, Öğrenci

Ben İZ Koçluk adına değil, Elgiz abla adına konuşacağım. Bir sene önce 11. sınıf iken, kendisi de bir koç olan annem, üniversite sınavlarına düzenli çalışmaya başlamam diye canla başla savaştı. Bu konuda kendisiyle bir hayli çekişmelerimiz oldu. Annem \”biri sana yol göstermeli!\” derken ben\”kimse bana ahkam kesemez, kendi yolumu kendim çizerimm!!!\” diye diretiyordum. Sonunda o da ben de pes ettik, ve koçluk alabileceğime dair ortak karar verdik. İlk başta biraz mırın kırın etsem, neden sürekli soruyla gidiyor bu iş diye naz yapsam da sonra işin mantığını anlayıp koçluk almaya devam ettim koca bir sene. Kafamda ne kadar sorun varsa hepsini paylaştım. Dehşet dolu bir sene geçirdiğim için aldığım koçluğun değerini daha da iyi anladım. Elgiz abla tanıdığım en sıcak kanlı, pozitif ve sabırlı insanlarından biri; ve bana şunu yap bunu yap diyen bir muallimeden ziyade bu güzel özellikleriyle kendimi \”sen kendin için hayattasın ve değerlisin yaparsın hadi koçum\” gazıyla düzene sokmamı sağlayan dünya tatlısı bir rehber oldu. Koçluktan aldıklarımın yanı sıra kendisini tanıdığım için de çok mutluyum 🙂 Her şey için teşekkürler!

Defne, Öğrenci

İnsanlar bazen sıkılır bazen bunalır bazen kızarır bazen güler bazen konuşur bazen ağlar bazen sever bazen küser bazen gider. İnsanın hayatı bazenler üzerine kuruludur. Benim koçlukla tanışmadan önceki bazenim ise tereddüttü zor bir dönemdeyim kabullenmek istemesem de işin içinden çıkamamaya başlamıştım. Elimde güç varken bunu yapamamak beni daha çok yıpratıyordu. Bu halimi izleyen annem meğer içten içe bana benden çok üzülüyormuş. Benim için araştırmış en uygun olanını bulmuş. ElgizHenden bana randevu yeri saati ve bu isimle geldi. Böyle bir dönemde haliyle karşı çıktım kendi kendime yetebileceğimi söyledim. Ama kendimi randevuda buldum. Koçlukla tanıştım aslında bana ne kadar da uygun olduğunu gördüm. Elgiz hocam gösterdi, gösteriyor, gösterecekte. Hiç kimseye ikinci günden bütün hayallerimi anlatmazken ona anlattım çünkü o benim koçum o benim sırtımdaki kalkanım. Onun koçluğun amacı sırttaki o kalkanı zamanla içime işletmek. Hayatımda koçum olarak olmasa da hep Elgiz hocam olacak ama sırtımda ki kalkan olarak olmayacak. o, bana inanışındaki gücünü benim benliğim haline getirdikten sonra gidecek .beni hayallerime dokundurup onların içine bıraktıktan sonra gidecek çünkü koçluğun mantığı bu yapabileceğime inanıp bunu bana göstermek . Şimdi bunun üzerine çalışıyorum zaten. Daha çok yeniyim koçlukta şimdilik anladığım bu. Umarım yolun sonuna geldiğimde yine koçluktan anladığımı yazarım ve bu sefer koçum Elgiz Henden ile nasıl başardığımı anlatırım.

Cansu Özçelik, Öğrenci

Koçumla çalışmaya başladıktan sonra kendime güvenim arttı. Sınavdan korkuyordum ve ailem çalışmam konusunda baskı yapıyordu. Bende bundan çok bunalmıştım. Çok dikkatsiz ve dalgındım, bunu çevremdekiler de söylüyordu. Sonra koçumla tanıştım ve yaptığımız çalışmalar sonucunda aslında unutkan ve dikkatsiz olmadığımı anladım. OKS de hedefim 380 puandı. O ana kadar en fazla 290 puan almıştım. Sınava girdim ve 382 puan aldım. Sadece OKS için değil gelecek için de çalışmış oldum

 

Gürbüz, Öğrenci

Cansıkıcı problemli bir boşanma bana bunu nasıl yapar ben hak etmedim neden ben sorularının içinde boğuşurken yıllardım tanıdığım canım arkadaşım Elgiz’le kızım için konuşurken ben başladım. Şimdi olaylara nasıl bakmam gerektiğini ve bu sorularla vakit geçirmek yerine yeni hayatımı inşa etmek için bana yol gösteren kendi değerimin farkına varmamı sağlayan koçuma nasıl teşekkür edeceğimi bilmiyorum. TEŞEKKÜR EDERİM BANA ARMAĞAN ETTİĞİN YENİ HAYAT İÇİN. İhtiyacı olan herkes umarım sana ulaşmayı başarabilir

A.E.Aşar, Anne

Ben Üniversite sınavı travmasını henüz geçirmiş bir anneyim. Şu anda kızım hedeflediği üniversitede Genetik okuyor. Ama ben şimdi bile nerede ÖSS hazırlık sözü duysam geriliyorum. Her açıdan karşısında olduğum bu sınav sisteminin çaresiz bir parçası olmaktan, ne yazık ki kaçış yok. Çocuğunuzla tamda bir birey olarak paylaşacağınız en güzel yaşının ve belki de bir daha bir arada uzun kalamayacağınız bu dönemin bir kör döğüşüne dönüşmesine tanık oluyorsunuz. En değerlinizle ilişkileriniz bozuluyor. Önceden koçluk olayına, çocuklarını yeterince anlamaya çalışmayan ebeveynlerin topu başkasına atması olarak görüyor, bu dönemde de doğumundan beri olduğu gibi O nu en iyi ben anlayabilirim diyordum. İşte aslında tam da bu noktada ikinize de üçüncü bir el gerektiğini anlıyorsunuz. İyi ki seni tanımışız. İyi ki bunu çok geç olmadan görmüşüz. İyi ki takviye yapmaya çalıştığımız birkaç denklemden çok çok öte olduğunu anlamışız. ELGİZ SEN BİR BAŞARI SİHİRBAZISIN. Diliyorum geçirdiğimiz süreci yaşayan herkes sana ulaşmanın bir yolunu bulur. SONSUZ TEŞEKKÜRLER..

Minire Somuncu, Anne

Artık Engin\’in içinde yeni bir Engin doğuyor.Yaşama bakış açısı biraz daha değişmiş olan biri.Şimdi hissetiklerimi bile bu kadar rahat ve takılmadan yazıyorsam bir kaç değişiklik meydana gelmiş demektir.Artık kendine güvenmeye başlayan,yaptıklarını küçümsemeyen bir Engin.Şu an aklıma Adidas\’ın reklam sözü geliyor \”impossible is nothing…\”Artık buna daha fazla inanıyorum.İmkansız gibi görünen şeylerin çözümleri aslında kendi içlerinde. Sadece görebilmek gerekiyor.Ortaya çıkarmak. Aynı kendi içimdeki farklı Engin\’i çıkarmak gibi. Evet artık kendini daha iyi bilen bir Engin var. Değişen bir şeyler var bunu hissediyorum.

Engin Ü, Öğrenci

Bence koça gitmek çok faydalı. Ben Elgiz\’le çalışmaya başladığımdan beri kendime olan güvenim yerine geldi.Sınav korkum kalmadı.Artık sınavlara girmeken korkmuyorum. Ailemle ilişkilerim artık daha iyi. Saçma sapan şeyler yüzünden kavgalar yapmıyoruz.

Başak E., Öğrenci

3 yıla yakın süredir profesyonel olarak koçluk yapmaktayım. Elgiz ile daha önceden tanıştığımızdan dolayı, Öğrenci ve Eğitim Koçluğu, DEHB Koçluğu ve Anne-Baba Koçluğu konularındaki uzmanlığını biliyordum. Zaman içinde danışanlarından gelen talepler doğrultusunda Anne-Baba Koçluğu ilgimi çekmeye başladı. Ayrıca bir anne olarak da, fazlaca faydalanacağımı düşündüm ve bana uygun olan ilk Anne-Baba Koçluğu eğitimine katıldım. Gerçekten de, aldığım eğitim profesyonel anlamda tam olarak ihtiyacım olanı vermenin yanı sıra, bir ebeveyn olarak kendimi bir defa daha mercek altına almamı sağladı. Çift yönlü bir fayda ile çıktım. Çok teşekkürler.

Aysegül Karacıvı

Yoğun iş temposu içinde hafta sonları kimselere emanet etmeye kıyamadığımız değerli zaman dilimleri. Kendi adıma her hafta sonu için pek çok hedefim olur, çoğu zaman yarısını gerçekleştirebilirsem memnun kaldığım. Bu ve bir önceki hafta sonumuzu İstanbul Bilgi Üniversitesi vasıtasıyla tanıdığımız sayın Elgiz Henden’e emanet ettik. Pek çok hedef belirledik hem eğlenceli olacak hem çok şey öğreneceğiz, hem öğrendiklerimiz hemen kullanabileceğimiz kadar pratik olacak, hem uygulama olacak, hem herkes birbirine saygılı olacak, hem samimi olacak, hareketli olacak, hem de su gibi akıp gidecek…bir de tabii şu var konu koçluktu ve öğrenmeye gelenler de psikologlar ve psikolojik danışmanlar. Bu konuyu bu gruba anlatmanın zorluğunu anlatmak için birkaç sayfa yazı gerekli. Sadede gelirsem şöyle özetleyebilirim bu deneyimi; kucağımda hemen ilk işgünü uygulamayı iple çektiğim bir sürü bilgi ve kafamda aydınlanan pek çok yolun dışında yirmi güzel insan tanıyıp, müthiş bir beraberlik hissiyle ayrıldım eğitimden. Hedeflerine ulaşmaktan daha fazlasını başardı bu eğitim. Bu kadar çok şeyi hiç sakınmadan kahkahalar eşliğinde aktardığı, kocaman gönlü için Sayın Elgiz Henden’e , bu imkanı sağladıkları, samimiyetleri ve müthiş misafirperverlikleri için Sayın Hale Diledi Kazan ve Emre Batier’e ve orada oldukları için tüm meslektaşlarıma , arkadaşlarıma teşekkür ederim. Sevgiler.

 

 Özenç Öztekin

Bazen yaşamın içinde kaybolurken bazen de hayatı sorgularken , tatlı dokunuşlar hissedersiniz.Bu dokunuşlar nefes almanızı sağlayacak çıkış noktalarınızı oluşturur.İşte Bilgi Üniversitesi bünyesinde, Sayın Elgiz Henden tarafından verilen Koçluk Eğitimi bunlardan biriydi. Eğitimin baştan sona yapılandırılmış olması, hedeflediği tüm noktaları gerçekleştirmiş olması ve bir o kadar da beklentileri karşılamış olması açısından muhteşemdi.Yaşamın karmaşası içinde bazen hiç üzerinde durmadığımız değerleri hatırlatması ,benim açımdan iç görü kazandırması eğitimi değerli kılan özelliklerdendi. Özellikle \”gerçekten ne istiyorsun?\” sorusu belkide hayatım boyunca hiç üzerinde düşünmediğim sorulardan biriydi. Sadece bu farkındalık için bile Elgiz Öğretmenim size, hayatımda hep olmalarını isteyeceğim yirmi güzel insana, değerli Hale Diledi Kazan ve Emre Batier\’e sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum Saygılarımla

Nermin Üstüntaş, Öğretmen

Benim için çok faydalı bir eğitim oldu. Hem annelik hemde akademik danışmanlık yaparken kullanabileceğim becerilerin farkına vardığımı düşünüyorum. Beni şaşırtan aaa öyle mi ? dedirten bir eğitim oldu. Çok teşekkürler Sevgiler.

Fatma Didem Sönmez

‘Elgiz Henden\’den aldığım Eğitim ve Öğrenci Koçluğu eğitimi, bu konuyla ilgili temel bilgi ve becerileri edinmemi sağlarken, bir taraftan da öğrenci koçluğunu hali hazırda sürdürdüğüm eğitim danışmanlığı kariyerime nasıl entegre edebileceğimi görmem ve kariyerime yeni bir yön ve soluk kazandırmam için bana önemli bir yol gösterici oldu. Ancak bu eğitimi sadece mesleki gelişime indirgemek de hata olur. Program süresince yapılan interaktif egzerzisler katılımcıların kişisel gelişim ve farkındalıklarına da önemli bir katkı yapıyor. Eğitim ve öğrenci koçluğunu profesyonel olarak yapsın veya yapmasın, öğrenci ve ailelerle çalışan herkesin bu eğitimden kazanacağı çok şey olacağını söyleyebilirim.

Emin Paksoy, Yurt Dışı Eğitim Danışmanı

Koçluk eğitimi ile birlikte değişen bakışımı anlamlandıran kişidir Elgiz Henden. Önce insan, sonra da anne olarak zihnimdeki aydınlanmaya desteği, farkındalığımı çok üst noktalara taşımama neden olan doğal ve net yaklaşımları için kendisine kocaman teşekkür etmek isterim.

Bilgisi, tecrübesi ve örnekleriyle zenginleştirdiği Öğrenci Koçluğu eğitiminin yanı sıra; öğrenme yolculuğunun kişinin kendisine yapacağı en büyük yatırımın öğrenmek ve yılmadan ilerlemek olduğunu iliklerime dek hissettirdi, misyonunu (Kendine güvenen ergenler, onları serbest bırakan anne-babalar) yalnızca sözde değil, özde de benimsemesiyle, “bu dünya için ben ne yapabilirim” motivasyonumun çok yükseklere çıkmasını sağladı.

“Hiç olmadan koç olunmaz” sözü ile “Hiç olmak” yolculuğuma daima arkadaşlık edecektir. Eğitim sürecinde ortaya çıkmasını desteklediği farkındalıklarım;  öncelikle oğlumla olan ilişkime, hatta oğlumun dünya ile iletişime çok büyük katkılar sağladı. Ne yapacağım söylenerek büyüdüğüm, ne yapacağımın söylenerek çalıştığım, kimsenin “sen ne yapmak istersin?” diye sormadığı yaşanmışlıkların sımsıkı çerçevelediği bir algıdan, “sen ne istersin?” sorusunun büyülü yolcuğuna zıpladım…

Ve bu soruyu içimden gelerek sormayı öğrendim (*_*)

Kimseyi değiştiremezsiniz, ama siz değişirseniz dünyanız değişir… Hiç olmadan gerçek olunmuyor, bunun sihri de içimizde. Ne zaman ki içimizdekiler sözcüklere dönüyor, işte o zaman doğru yoldayız..

Mutlu ve özgür çocuklar, mutlu ve huzurlu ebeveynler.. Tavuk mu yumurta mı hikayesinin en güzel örneği olsun, dileğim…

Gökçen Çerik

Dolu dolu bir eğitim.  Üstelik keyifli bir grup ve başarılı bir eğitimci.  Eğitime başladığımızda süreç çok uzun gibiydi ancak her şey  o kadar keyifliydi ki son ders  hiç bitmesin istedik. Eğitiminize, emeğinize, misafirperverliğinize sağlık.

Nazmiye DEMİRCİ, Rehber Öğretmen, Eğitim Koçu 

Başlarda ön yargılı olarak düşünüp başladığım bu eğitime ilk dakikalarında alıştım. İçeriği pek bilmediğim için ön yargılıydım galiba. Bu eğitim öncelikle bir birey olarak çok şey kattı bana. Bununla birlikte öğretmenlik hayatımda neyi nasıl uygulayabileceğimi gösterdi. Elgiz Hoca’mla birlikte tadına doyamadığım güzel bir koçluk süreci yaşadım. Emeğinize sağlık…

Pınar Çoban, Öğretmen

Temel Koçluk Becerileri konusunda bütünsel bir yaklaşım sunan özel bir program. Gerek iş ve gerekse de aile yaşamı açısından koçluğu nereye konumlandırabileceğimi belirginleştirmemi (mentör, eğitmen, rehber, psikolog vs) sağladı. Uygulamalar ve gurup çalışmaları oldukça başarılı kurgulanmış.

Etkin, empatik dinleme, soru şekilleri, doğru zamanda doğru soru sorma ve ileri bildirim teknikleri konusundaki önemli noktalar hakkında farkındalık yarattığını düşünüyorum. Eğitmen yetkinliğinin programın başarısına olumlu katkı sağladığını söyleyebilirim. Özetle, bu programı başarı ile tamamlamamın ve uygulama becerisi kazanmamın hayatıma değer katacağı konusunda güçlü bir kanıya sahip oldum. Katkılarınız için teşekkür ederim.

Mehmet Navdar, İnsan Kaynakları

Yaşamda istediğiniz bazı duraklardan geçmeden gideceğiniz yere ulaşamazsınız.

27-28-29 Nisan’da öyle bir 3 günlük durakta durduk ki gideceğimiz yerin anlamı da özelliği de değişti.

Başkalarına yardım için aldığınız eğitim kendinize uçsuz bucaksız güven, öngörü, hayatınız için büyük kalite katan bir enstrümana dönüştü.

Bu 3 günde hayranlık içinde izlediğim işini bir sanat gösterisine dönüştürmüş olan Elgiz Henden’e sonsuz teşekkürler.

Abdullah Değerli, Öğretmen

İz koçluk Samimi, butik otel gibi, bir şeyin eksik olduğunu hissediyorsan, istiyorsun ve getiriliyor.

Ezgi Çamur, Bilgisayar Programcısı

Hayatınızda hangi rolde ve statüde olursanız olun ,önce kendinizi sonrada çevrenizi anlamanın, anlamlandırmanın en keyifli yolculuğu. Yaşamıma kattıklarınız için tekrar tekrar teşekkür Elgiz ve Yeşim.

Ayşen Bakır, Öğretmen

Yaptığımız çalışmalarda doğru soruları duymak benim kendi hayatımdaki ikilemlerle ilgili netleşmemi sağladı ve doğru soruları sormak gerek iş gerekse özel hayatımda iletişim kazalarını sonlandırdı. Bu da bana hem zaman hem huzur kazandırdı. Emekleriniz için sonsuz teşekkürler.

Müge Şarlı

Tekrar, tekrar, anlayana kadar tekrar… Elgiz bıkmadan sordu, bıkmadan anlattı. Güçlü bir eğitmenden içi dopdulu bir eğitim… Teşekkürler…

Burcu Denli Özdemir, Öğrenci Koç '21

Eğitim ve Öğrenci Koçluğu Eğitim Programına kariyerine yeni adım atan gençlere destek olmak isteyenler için bir şans olduğunu düşünüyorum. Herşey için çok teşekkürler, iyi ki tanıştık, iyi ki bu yola sizinle birlikte çıkma fırsatını yakaladım.

Merve Sipkati Güngöroğlu, Yetenek Yönetimi Yöneticisi, CEVA Logistics

Bu eğitimi çok derin buldum. Hakikaten özellikle gençlere ve genç yetişkinlere erişebilmek ve onların potansiyellerini ortaya çıkarmak adına çok değerli. Yanı sıra çocukları ile baş edebilmek için ebeveynler için de çok olumlu sonuçlar doğuracağını düşünüyorum. Hem hizmet ettiği amacın ulviliği, hem de sağlıklı bir toplum için İz Koçluk nezdinde Elgiz ve Yeşim e çok teşekkür ederim.

Duygu Topaç, İlköğretim Matematik Öğretmeni

Yıllarını koçluk mesleğine adamış. Kendini güncelleyen, gelişimine ve koç adaylarının gelişimine kocaman bir bahçe sunan Elgiz’in kurucusu olduğu İz Koçluk’ tan mezun olmak gelecekte farkındalığı yüksek gençlere yol göstermek gibi gurur olacaktır. Emeklerinize, nefesinize, mütevaziliğinize sağlık. Kendimi ait hissetmeme sebep olduğunuz bir aile ve kendimi sürekli geliştirmeme sebep olduğunuz eğitimleriniz sayesinde cebim dolu, ağzım kulaklarımda heyecanla yola devam ediyorum.

Lora Sucuyan, Çırak Öğrenci Koçu

Ben bu eğitimden bahsederken hep şunu söyledim çevremdekilere… Bu eğitim sıradan bir eğitim değil. Koçlukta yüksek lisans yapıyorum ben, gerçekten de bu eğitim benim için bir yüksek lisans eğitimiydi.

Ceren Alptekin, Öğretmen

Ben de iz bırakan gençlerde izler bırakmamı sağlayacak harika bir eğitim aldığımı düşünüyorum. Sorularıma her zaman karşılık bulacağıma inandığım çıktığım bu yolda yalnız olmadığımı destek alacağımı bilmek gerçekten çok önemli benim için sonsuz teşekkürler…

Tuba Karaarslan, Emekli Uzman Görsel Sanatlar Öğretmeni

Potansiyeline inanan gençler hayatlarında fark yaratırlar. Eğitim ve öğrenci koçluğu programına katılmanın kendi adıma yaptığım en iyi şeylerden biri olduğuna inanıyorum. Gençlerin gelişimlerine tanık olmak mutluluk verici.

Gamze Borahan

İz Koçluk’ta altığım Eğitim ve Öğrenci Koçluğu eğitimi hem bir anne hem de gazeteci olarak gençlere yaklaşımımı daha da geliştirmemi sağladı. Her yönden kapsayıcı olan bu eğitim sayesinde gençlere potansiyellerini keşfetmelerinde destek olacağımı bilmek heyecan veriyor. Kendine inanan ve güvenen çocuklara sahip anne babaların sayısı da artacak 🙂

Halime Sürek Kahveci, Gazeteci

En kapsamlı en detaylı koçluk eğitimi diyebilirim. iyi ki varsınız, iyi ki sizi tanımışım bu yüzden de çok şanslı olduğumu düşünüyorum.

Rakel Mitrani Karaoglan, Filma LTD. Şatış ve Pazarlama Direktörü

Öğrenci koçu olmak isteyenlerin mutlaka almasını önerdiğim bir eğitim. Elgiz Henden’in ve İz koçluk’un bu konudaki derin tecrübesi ile koçluğa adım atmak büyük bir kazanım.

Herşey için teşekkürler. Harika bir tecrübe oldu. Temasta kalmak dileğiyle…

Deniz Güler Şahin

Güçlü bir öğrenci koçu olmak için yola çıkma ve yolda olma süreci oldu benim için.

Bu yolda bana verdiğiniz tüm destek için çok teşekkür ederim. Yolda olduğum sürede yollarımız kesiştiği için çok mutluyum

Rabia Pala, Harmoni Koçluk
Servislerimizi daha iyi sunabilmek için tanımlama bilgisi (cookie) kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek Gizlilik Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.