• 0(216) 545 01 54 / 0(543) 224 57 25

YABANCI ÖĞRENCİ DANIŞMANLIĞI

FOREIGN STUDENT COUNSELING

YABANCI ÖĞRENCİ DANIŞMANLIĞI

Yabancı öğrenci danışmanlığımız, yüksek  öğrenim için Türkiye’de okuyan 18-25 yaş arası  gençlerin uyum ve eğitim süreçlerine eşlik eden bir danışmanlık. Türkiye’ye gelen öğrencilerin karşılaşabilecekleri zorluklar ve bu  zorluklarla baş  etme becerileri ve gençler için günlük yaşamlarını kolaylaştırma üzerine odaklanan bir süreç. Öğrenciler danışmanlık sürecinde, evden uzakta olmanın getirdiği baskı ve kaygıyı azaltıyor. Yeni yaşamına daha çabuk uyum sağlıyor ve akademik olarak potansiyelini performansa çeviriyor. Bu  danışmanlık  süreci öğrencinin ihtiyacına göre öğrenciyle birlikte belirleniyor.

Foreign Student Counseling

It is a counseling that accompanies the adjustment and education processes of young people between the ages of 18-25 in Turkey for university. It is a process that focuses on the difficulties encountered by students coming to Turkey and their ability to cope with these difficulties and on facilitating their daily lives for them. Students reduce the pressure and anxiety of being away from home during the consulting process. They adapt more quickly to their new life and turns their academic potential into performance. This consulting process is determined by the student according to the needs of the student.

Neden Koçluk Almalıyım?

Çünkü;

  • Hedef Belirlemek İstiyorum
  • Kendimi Daha İyi Tanımak İstiyorum
  • Başarımı Arttırmak İstiyorum
  • Kendi Sorumluluğu Almak İstiyorum
  • İlişkilerimi Daha İyi Yönetmek İstiyorum
KAYIT
Servislerimizi daha iyi sunabilmek için tanımlama bilgisi (cookie) kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek Gizlilik Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.