• 0(216) 545 01 54 / 0(543) 224 57 25

Buse Naz Oğuz

Eğitim ve Öğrenci Koçu & Kariyer Danışmanı

1991 doğumlu Buse arkadaşlarıyla oyunlar oynamayı, hayaller kurmayı ve bu hayalleri canlandırmayı çok seven bir çocuktur. Bol bol kitap okur. Tiyatroya gitmeye ve dans etmeye bayılır. Bazıları çok konuştuğunu ve çok soru sorduğunu söylese de; sosyalleşmeyi, insanlarla bir arada olmayı ve onlarla paylaşımlarda bulunmayı çok sever.

Okul ve sürekli öğrenme hayatının merkezindedir. Üsküdar Amerikan Lisesi (2011) ve tam burslu olarak kazandığı Koç Üniversitesi Psikoloji (2016) bölümünü onur derecesiyle bitirir. Psikoloji eğitimi süresince farklı hocalarının Gelişim Psikolojisi alanındaki projelerinde aktif olarak yer alır. Hollanda’daki Utrecht Üniversitesi’nde Erasmus Öğrenci Değişim Programını tamamlar. Öğrencilik hayatı boyunca Koç Üniversitesi Minik Yürekler Projesi Gönüllüsü ve TEGV Etkinlik Gönüllüsü olarak sosyal sorumluluk projelerinde yer alır. Şu anda Yıldız Teknik Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Tezsiz Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir.

Lisans eğitimi sonrası İnsan Kaynakları alanında farklı kurumlarda ve eğitim alanında çeşitli vakıf ve okullarda çalışır. İşe alım ve eğitim – gelişim alanlarında tecrübe kazanır. Bu süre boyunca gençlerle bir arada olmaktan ve onlarla bir şeyler paylaşmaktan ne kadar keyif aldığını bir kez daha fark eder. Üniversite Kariyer Merkezi’nde Türk ve uluslararası öğrencilere Kariyer Danışmanlığı yaparken daha çok gencin hayatına nasıl dokunabilirim ve bu alanda daha fazla neler yapabilirim arayışına girer. Bu noktada yolu İz Koçluk ile kesişir. 2021-2022 döneminde İz Koçluk tarafından verilen “Professional Coaching for Teens and Students” koçluk eğitimini tamamlar. Şu anda ICF Koçluk Ünvanlanma sürecindedir.

Çok anlamlı bulduğu “Yalnızca kendiniz olmak demek, sizi kendinizden başka herkese dönüştürmek için gece gündüz elinden geleni ardına koymayan bir dünyada, her insanın girebileceği o en zorlu savaşa girmek ve durmaksızın savaşmak demektir” (E.E. Cummings) sözünden hareketle, gençlerin kendilerini tanımaları ve potansiyellerini fark etmeleri için onlara eşlik etmektedir. Bu sürecin bir “savaş”tan çok bir “keşif yolculuğu” olması için lise ve üniversite çağındaki gençlere eğitim ve öğrenci koçluğu, alan/meslek seçim danışmanlığı ve kariyer koçluğu yapmaktadır.

Aynı zamanda CharacterIX Kişilik Envanteri Danışmanıdır. Özel olarak öğrenciler için geliştirilen ve danışanların kişilik özellikleri, potansiyelleri ve onlara uygun bölüm / meslekleri analiz eden CharacterIX Mesleki Yönelim Envanteri uygulayıcılığı ve danışmanlığı yapmaktadır.

Yeni kültürler keşfetmeyi, gezmeyi, tiyatroyu, dans etmeyi, doğa içinde olmayı ve her şeyden çok gülmeyi sever. Koçluk yolculuğunda eşlik ettiği gençlerin geleceklerine doğru mutlu ve emin adımlarla ilerlediklerini görmek en büyük motivasyonudur.

Servislerimizi daha iyi sunabilmek için tanımlama bilgisi (cookie) kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek Gizlilik Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.