• 0(216) 545 01 54 / 0(543) 224 57 25

Lora Sucuyan

Eğitim ve Öğrenci Koçu
Oyunlaştırma ve Deneyim Uzmanı

İkiz teki olarak 1978 yılında İstanbul’da doğdu. İlkokul 3cü sınıfa kadar Kanada’ da eğitimini sürdürdü. Türkiye’ ye dönüş kararı ile birlikte ortaokul yıllarını Bilgi Koleji’nde devam etti. Dersi derste dinlemeyi tercih etse de sınavda her zaman öğretilen formüllerin dışına çıkmayı ve kendi oluşturduğu farklı yollarla sonuca varabileceğine inandı. Kimi zaman sorunun cevabına ulaşamasa da çabasından dolayı notunu yükseltmeye katkısı oldu.

1997 yılında liseden mezun olduktan sonra üniversite eğitimi için Bilkent Üniversitesi – Bankacılık ve Finans Bölümüne kaydını yaptırdı. Fransızca hazırlık dâhil olmak üzere beş yıl sürecek olan özgüveninin serpildiği yıllara adım attı.

Öğrenciliğinin yanı sıra 3 yıl Radyo Bilkent’ te gönüllü olarak program hazırladı ve sundu. Yaz aylarında bankalarda yapmış olduğu stajlar sonrası bankacılığın ona göre olmadığına karar verdi. THY DO&CO da çalışmaya başlaması, bir mucizenin gerçek olması gibiydi onun için, uçaklara olan merakı aprona bakan ofisi ile ona verilen bir ödüldü. SANOVEL İlaç tecrübesi ve TURKCELL ‘de çalıştığı yıllarda tüm promosyon ürünlerinin, outdoor reklam alan uygulamalarının ve TURKCELL Akademi eğitim alımlarından sorumlu oldu. Koçluk mesleğine 2013 yılında katıldığı 104 saatlik CTI Co-Active Koçluk eğitimini tamamlayarak aldı. 2020 yılında yine İz Koçlukta “Professional Coaching for Teen and Student” programını tamamlayarak gençlerle çalışma becerilerini güçlendirdi. 2015 yılında ise 19,5 saat Parentology eğitimini tamamlamıştır.

Anaokulunda öğretmenlik tecrübesi ise halihazırda yaratıcı olan çocuklardan çok şey öğrenmesine kariyer hayatında büyük bir katkı sağladı.

Lora, Güney Afrika’ da su kuyusu projelerinde, Uganda’ da çocukların eğitimi için proje geliştirme çalışmalarında ve Türkiye’ de AÇEV’ in “Hayat Dolu Buluşmalar” programında gönüllü olarak çalışmaktadır. İz Koçlukta üniversite sınavına hazırlanan öğrenciler için geliştirilen “BaşarabilirİZ Koçluk” Projesinin sorumluluğunu yürütmektedir.

Bugün ise; Oyunlaştırma ve Deneyim Uzmanı olarak çalışmakla, oyun tabanlı eğitimler vermekte ve ergenlere koçluk yapmaktadır.

İyi bir geleceğin anahtarının çocuklarda olduğuna inanan Lora sağlıklı yetiştirilen her çocuğun harika bir birey olacağını ve bunu bir çift gülen kocaman göz ile dünyaya gösterebileceğini savunmaktadır.

Servislerimizi daha iyi sunabilmek için tanımlama bilgisi (cookie) kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek Gizlilik Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.