• 0(216) 545 01 54 / 0(543) 224 57 25

Betül Mutlu

Eğitim ve Öğrenci Koçu

 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Coğrafya bölümünden mezun olmuştur. Mezun olur olmaz özel kurumlarda coğrafya öğretmenliği yapmaya başlamıştır. Uzun yıllar dershane öğretmeni olmanın verdiği bilinçle öğrencilerine aynı zamanda koçluk da yaptığını 2009 yılında aldığı koçluk eğitimi ile fark etmiştir. Yıllarca, üniversiteye hazırlanan öğrencilere her konuda destek olurken sistematik ve profesyonel olmasa da içgüdüsel olarak koçluk becerileri geliştirmiştir.

İlgi duyduğu kişisel gelişim konusunda yaptığı okumalar ve iletişime yatkın özellikleri sayesinde öğretmenlik ve koçluk beceri ve bilgilerini harmanlayarak mesleki gelişimine devam etmiştir. Öğretmenlik mesleğinden ayrıldıktan sonra yoga, resim, kişisel gelişim ve koçluk ile ilgili çalışmalar yapmaya başlamıştır. Çıktıkları yolda öğrencilere yoldaş olmak, hayalleri önündeki engelleri aşabilmeleri için onları yüreklendirmek ve onların hayatlarına dokunabilmek için koçluk yapmaktadır. Özellikle öğrencilerin hayatı yakalamalarına ve hayal ettiklerine ulaşabilecek gücün içlerinde olduğunu hissetmelerine destek olmaktadır.

 “Bir yumurta dışardan kırılırsa hayat biter, içerden kırılırsa hayat başlar.”  Sözünden ilham alarak öğrencilerimin kabuklarını kırabilecekleri gücü ve cesareti görebilmelerini sağlamak için çalışmakta, araştırmaktadır.

Servislerimizi daha iyi sunabilmek için tanımlama bilgisi (cookie) kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek Gizlilik Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.