ÜNİVERSİTE TERCİH DANIŞMANLIĞI

UNIVERSITY PREFERENCE COUNSELING

Meslek (ğini) seçimi ve bu meslek doğrultusunda  üniversite seçiminde kararsız kalan gençler için özel olarak  yapılandırılmış bir danışmanlıktır.
Bu  programda gençler kendilerine ve gelecek  vizyonlarına en uygun olabilecek   mesleği seçerken bu meslekte onları  en iyi şekilde yetiştirecek üniversite seçimini birlikte yaparlar.
Meslek ve Üniversite seçim danışmanlığında sizin doğuştan gelen mesleki yeteneğiniz ve size en uygun meslekler hakkında bilgi veren Birkman Meslek  Seçim Raporu  Kullanılır.
Bu  program 6 görüşmeden oluşmaktadır. İlk görüşmede Anne Baba ve genç Birlikte katılırlar. Sonraki görüşmeler genç ile birlikte gerçekleştirilir.

University Preference Counseling
It is a specially structured consultancy for students who are undecided about the choice of profession and the choice of university for this profession. In this program, students choose the profession that will be most suitable for themselves and their vision for the future, and they make the university selection that will train them in the best way in this profession. For the Profession and university selection counseling is used for Birkman Profession Selection Report which gives information about your innate professional ability and the most suitable professions for you.This program consists of 6 interviews. Parents and students join together for the first interview. Following interviews take place with the student.

Neden Koçluk Almalıyım ?

Çünkü;

Hedef Belirlemek İstiyorum

Geleceğim Hakkında Kararlar Vermek İstiyorum

Kendimi Daha İyi Tanımak İstiyorum

Başarımı  Arttırmak İstiyorum

Kendi Sorumluluğu Almak İstiyorum

İlişkilerimi Daha İyi Yönetmek İstiyorum

Danışmanlık Almak İstiyoruz

Eğitimi Paylaş